KOSMOS
Production

produkujemy filmy fabularne i dokumentalne o międzynarodowym potencjale

Co robimy

KOSMOS Production zajmuje się produkcją filmów fabularnych i dokumentalnych o międzynarodowym potencjale.

KOSMOS Production koncentruje się na uniwersalnych, interesujących historiach, które przeniesione na srebrny ekran stają się rozrywką dla szerokiej publiczności zachowując przy tym swój autorski charakter. KOSMOS Production stawia na współpracę z młodymi i utalentowanymi twórcami.

strzalka-w-dol

Filmografia

ANATOMIA STARTUPU
NOC WALPURGI
FISHEYE
ZNAKI
UROJONE CAŁE MIASTA – HISTORIA ZESPOŁU „APTEKA”
POMIĘDZY
HUGO
ŻYCIE JAK W MADRYCIE
16.03

Kim jesteśmy

ewa-turczanska-cieplejsze
Ewa Szwarc (Turczańska)

Producent

Producent, kierownik produkcji, wykładowca. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wykształcenie: MBA w zakresie Zarządzania Mediami w MCNY School for Business w Nowym Jorku, BA w zakresie Zarządzania Mediami w WSB-NLU, mgr dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka wydziału produkcji filmowej i TV PWSFTviT, studiów podyplomowych PR na SGH, szkolenia Media Design na IFS – w Międzynarodowej Szkole Filmowej w Kolonii
i w BBC w Londynie. Doświadczenie zdobywała w Apple Film Production, m.in. przy produkcji filmu „Przedwiośnie”, potem
w Akson Studio przy wielu filmach i serialach TV, m.in. „Oda do radości”, „Solidarność, Solidarność…”, „Magda M.”, „Tatarak”. Pracowała w USA dla ABC przy produkcji TV show „Wife Swap” oraz w PSFCU – największej etnicznej unii kredytowej w USA – jako Communications Specialist. Organizowała w USA pokazy filmowe, wystawy i koncerty. Następnie w Scorpio Studio zrealizowała jako Kierownik Produkcji filmy dokumentalne i reklamowe. Zorganizowała w Waszyngtonie zdjęcia do filmu Władysława Pasikowskiego o Pułkowniku Kuklińskim „Jack Strong”. W 2013 założyła firmę produkcyjną KOSMOS Production. W 2017 zdobyła główną nagrodę w konkursie za najlepszy pitch filmowy w języku angielskim (projekt „Fisheye”) w trakcie 8 edycji Studia Nowe Horyzonty+ podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

KOSMOS Production
Kosmos Production Sp. z o.o.

 

KOSMOS Production Sp. z o.o. została założona przez Ewę Szwarc (Turczańską) i Przemka Kuśmierka w 2013 w celu produkcji filmów fabularnych i dokumentalnych. Ma w dorobku produkcję filmu dokumentalnego „Znaki” w reżyserii Wojciecha Klimali w koprodukcji z TVP S.A, film dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, na produkcję reżyser otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2017”; filmu dokumentalnego „Anatomia startupu” w reżyserii Aleksandra Dembskiego w koprodukcji z TVP S.A. (premiera kinowa 28.04.2016, premiera telewizyjna 07.06.2016 – 1,5 mln widzów), koprodukcję pełnometrażowego debiutu fabularnego Marcina Bortkiewicza pt.: „Noc Walpurgi” (2015) z PS Film Sebastiana Petryka – film dofinansowany przez PISF, zdobywca 5 nagród na Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie, 2 pozaregulaminowych na Festiwalu Filmowym w Gdyni, The Hollywood Eagle Award dla najlepszego filmu na 17. Polish Film Festival Los Angeles; koprodukcję pełnometrażowego debiutu dokumentalnego Wojciecha Klimali pt.: „Hugo” (2017) z Film Bunch Mateusza Wajdy – rozwój projektu i produkcja dofinansowane przez PISF, zdobywca Young FIPRESCI Award na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym. W trakcie postprodukcji ma dokument muzyczny „Urojone całe miasta – historia zespołu Apteka” w reżyserii Wojciecha Domachowskiego w koprodukcji z TVP Kultura. KOSMOS Production ma także w trakcie postprodukcji pełnometrażowy film fabularny – debiut Michała Szcześniaka pt. „Fisheye”, którego rozwój i produkcja zostały dofinansowane przez PISF; w przygotowaniach projekt pełnometrażowego filmu fabularnego – w reżyserii Piotra J. Lewandowskiego pt. „Pomiędzy” oraz projekt pełnometrażowego filmu fabularnego familijnego w reżyserii Kordiana Piwowarskiego pt. „Fair play”.

Kontakt

Ewa Szwarc (Turczańska)

+48 605 05 91 91

ewa@kosmosproduction.pl

 

Kosmos Production Sp. z o.o.

ul. Waryńskiego 28 lok. 25

00-650 Warszawa

NIP 7010409444