KOSMOS
Production

produkujemy filmy fabularne i dokumentalne o międzynarodowym potencjale

KOSMOS Production zajmuje się produkcją filmów fabularnych i dokumentalnych o międzynarodowym potencjale.

KOSMOS Production koncentruje się na uniwersalnych, interesujących historiach, które przeniesione na srebrny ekran stają się rozrywką dla szerokiej publiczności zachowując przy tym swój autorski charakter. KOSMOS Production stawia na współpracę z młodymi i utalentowanymi twórcami.

strzalka-w-dol

Filmografia

ANATOMIA STARTUPU
NOC WALPURGI
FISHEYE
ZNAKI
UROJONE CAŁE MIASTA – HISTORIA ZESPOŁU „APTEKA”
POMIĘDZY
HUGO
ŻYCIE JAK W MADRYCIE
16.03

Kim jesteśmy

ewa-turczanska-cieplejsze
Ewa Turczańska

Producent

Producent, kierownik produkcji, wykładowca. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. MBA Zarządzanie Mediami w MCNY School for Business w Nowym Jorku, BA Zarządzanie Mediami w WSB-NLU, mgr dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka wydziału produkcji filmowej i TV Łódzkiej Szkoły Filmowej, studiów podyplomowych PR na SGH, szkolenia Media Design na IFS – w Międzynarodowej Szkole Filmowej w Kolonii i w BBC w Londynie. Doświadczenie zdobywała w Apple Film Production, m.in. przy produkcji filmu „Przedwiośnie”, potem w Akson Studio przy wielu filmach i serialach TV, m.in. „Oda do radości”, „Solidarność, Solidarność…”, „Magda M.” Pracowała w USA dla ABC przy produkcji TV show „Wife Swap” oraz w PSFCU – największej etnicznej unii kredytowej w USA – jako Communications Specialist. Organizowała w USA niezależne pokazy filmowe, wystawy i koncerty. Po powrocie do Polski pracowała przy filmie Andrzeja Wajdy „Tatarak” jako PR Manager, następnie w Scorpio Studio zrealizowała jako Kierownik Produkcji filmy dokumentalne i reklamowe. Zorganizowała w Waszyngtonie zdjęcia do filmu Władysława Pasikowskiego o Pułkowniku Kuklińskim „Jack Strong”. W 2013 założyła firmę produkcyjną KOSMOS Production, która w dorobku ma pełnometrażową koprodukcję fabularną Marcina Bortkiewicza „Noc Walpurgi” i produkcję filmu dokumentalnego w reżyserii Aleksandra Dembskiego „Anatomia startupu”.

1273_667927659900759_153940260_n
Przemek Kuśmierek

Producent

Twórca wielokrotnie nagradzanego startupu Migam.org, w który zainwestował m.in. Richard Branson z Virgin Academy. W 2016 zwycięzca polskiej edycji konkursu Chivas The Venture promującego biznesy działające społecznie, zwycięzca Euriopean Start-up Days w Katowicach. Wyróżniony wśród liderów innowacji 2014 rankingu New Europe 100 organizowanego przez Res Publica we współpracy z Funduszem Wyszehradzkim, Google i Financial Times. W 2013 nominowany do World Summit Award – konkursu organizowanego przez ONZ i zdobywca prestiżowej nagrody Nominate Trust za projekt walczący z wykluczeniem cyfrowym. Certyfikowany Projekt Manager PRINCE2, PMBOK, inżynier CISCO, oraz Microsoft. Członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Crowdfundingowego. Aktywny uczestnik wydarzeń dotyczących innowacji w Polsce i na świecie.

Kontakt

Ewa Turczańska

+48 605 059 191

Przemek Kuśmierek

+48 600 069 128

Ewa Turczańska

ewa@kosmosproduction.pl

Przemek Kuśmierek

przemek@kosmosproduction.pl